Život studenta v USA v době viru
Vítám vás zpět u dalšího blogu. Vzhledem k tomu, že se toho moc za poslední týden nestalo, povím vám trošku více o tom, jak to chodí v mé škole, co přesně dělám v některých předmětech a také jak probíhaly zkoušky do divadla.
Jedna z věcí, kterou tu řeším skoro po celou dobu studia v USA, jsou tzv. SAT testy. Každý americký student musí napsat v jedenáctém ročníku SAT test z angličtiny čtení, psaní, matematiku s kalkulačkou a bez. Celý rok se na tyto testy připravují formou tzv. prepworks, což je stejný formát testu ale jiné otázky. Studenti z jedenáctého ročníku musí splnit 90 minut týdně, zatím co studenti z deváté a desáté třídy plní 60 minut týdně. V podstatě něco jako byste se připravovali na naše cermat nebo scio testy. Poté co tyto testy napíšete na konci školního roku vám budou přiděleny body a podle toho jaké máte skóre se vám otevírají příležitosti ke stipendiím, přijmutí na univerzity, nebo vysoké školy.
Co se týče zvláštních volitelných předmětů, tak mě překvapila výuka byznysu a ekonomiky. I když to znělo složitě, oba učitelé mě toho zvládli hodně naučit jednoduchým způsobem. Další zajímavý předmět je ročenka. Celý předmět je o tom, že tvoříte knihu se všemi zážitky, co se za celý rok staly. Chodíte dělat rozhovory se studenty, fotíte všechno, co vidíte a píšete příběhy. V podstatě menší forma žurnalistiky. Letos se ročenka píše hůř, protože většina akcí a událostí se neděje kvůli covidu, ale i tak jsme našli nějaká témata, o kterých se rozepíšeme.
Také se nám konečně otevírá divadlo. Ve čtvrtek byl casting na otevřené role ve hře Pýcha a předsudek. Sama jsem šla casting vyzkoušet, a i když jsem se hodně zasekávala, nakonec jsem nějak zaujala. Ve středu se vrátím s dalším kouskem a snad se dostanu do týmu. A i kdyby ne, paní učitelka řekla, že můžu pracovat v zákulisí
Lucie Prajslerová, Hradec Králové
studentka v USA, výherce stipendia, ročník 2020-2021